ARAYIP BULAMADIĞINIZ TÜM KİTAPLAR

Kitapidea.com İLE SİZİNLE!

Atatürk'ün Yanı Başında
Atatürk'..

Nuri Ulusu, Atatürk’ün öldüğü anda da yanı başında idi

Nuri Ulusu’nun kim olduğunu biraz açmak gerekiyor; kendisi Atatürk’ün “Kütüphanecisi”, böyie anıİmak istiyor. Ancak Atatürk’ün hayatındaki yeri bu sıfatın İçerdiği anlamın çok ötesinde, zira dile kolay, on iki yıl boyunca bilfiil onun yanı başında, hatta son nefesinde dahi…

En sevdiği yardımcılarından biri olarak dil ve tarih çalışmalarında aktif görevlerde bulunmuş, tüm yurt gezilerinde, tatbikatlarda, manevralarda ona eşlik etmiş.

Hep derler ya, bir insan oîarak Atatürk’ü tanımadık diye. İşte, elinizdeki sıcak kitap bu eksiği gidererek bizi adeta onun yanı başına götürüyor ve vaktinin büyük bir kısmını geçirdiği kütüphanesindeki dünyasına, o meşhur sofrasına, esprilerine, gezilerine, dostluklarına, kırgınlıklarına, rüyalarına, ideallerine ortak ediyor.

Ancak bununla da kalmıyor, Atatürk’ün din, laiklik, spor, Türk dili ve tarihi gibi önemli konular üzerinde düşüncelerine de birinci elden tanıklık ediyor.

Nuri Ulusu’nun oğlu Mustafa Kemal Ulusu’nun, uzun yıllar süren araştırmalarıyla,(ilk kez gün ışığına çıkan üstteki fotoğraflarla görüldüğü gibi) Nuri Ulusu ile ilgili çok ilginç yeni bilgi ve belgelerle genişletilmiş yeni baskısına ulaşan bu kitap, bizlere Atatürk’ün ardındaki gerçek insanlığı anlatıyor.

Üstelik belki de ona en çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde…

Reklam Alanı

Kitap Detayları

Reklam Alanı

Yorumlar
  • avatar
Reklam